ÚstínadLabemDnes.cz
ÚstínadLabemDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Ústí nad Labem a Ústecký kraj

Pomáhat je pro studenty z Jatečky styl života. Nyní se dočkali ocenění

30. 9. 2022 | Gymnázium Jateční z Ústí nad Labem uspělo v soutěži Gratias Tibi, oceňující mladé dobrovolníky, kteří chtějí zlepšovat svět kolem sebe.

Senioři oslaví svůj den s policisty a záchranáři v knihovně. Čeká je program

29. 9. 2022 | /PROGRAM/ Mezinárodní den seniorů oslaví dámy a pánové v Ústí nad Labem osvětou. Svátek připadá na 1. října, letos tedy nadcházející sobotu. A Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem ve spolupráci s ústeckou městskou policií a zdravotnickou záchrannou službou pro ně připravila osvětovou akci.

FOTO: Sedmimetrový drátěný pes překonal zdymadla v Ústí a míří do Drážďan

28. 9. 2022 | Obří drátěný pes překonal ve středu 28. září střekovská zdymadla a ve čtvrtek večer by měl po Labi dorazit do Drážďan. Rozměrná skulptura Františka Skály bude součástí výstavy pořádané v rámci České sezony v Drážďaněch.

FOTO, VIDEO: Za covidu si v garáži vymazlil veterána. Dnes mu trabant dělá čest

28. 9. 2022 | Východoněmecké vozítko má dodnes soustu fandů. Renovace je stojí desetitisíce korun.

Super foťák z krabice od bot. Studenti experimentovali s camerou obscurou

28. 9. 2022 | Je možné dělat nádherné fotky jen za pomoci papírové krabičky s dírkou a fotopapíru? Vlastně to lze. Přesvědčit se o tom mohli v ústeckém muzeu pod vedením lektora Jáchyma Myslivce studenti EKO Gymnázia a Střední školy multimediálních studií, kteří si vyzkoušeli výrobu klasické dírkové komory postavené na principu camery obscury a exponovali s ní vlastní snímek.

Zdroj: ustecky.denik.cz | Další zprávy »
08:12:26 | 30.09.2022

Laškování s pojišťovnou i se zubařem. Komentář Štěpána Chába

Laškování s pojišťovnou i se zubařem. Komentář Štěpána Chába

30. 9. 2022 | Už zase jsem se vydal naproti našemu stomatologickému systému a narazil do zdi. Pojišťovně jsem po více než roce neúspěšného hledání zubaře napsal, že když nedokáže zajistit dostupnou stomatologickou péči, požaduji adekvátně k tomu snížit zákonem dané pojistné. Neúspěšně. Paní na ústředí pojišťovny mi velmi iniciativně zubaře sama našla. A dopadlo to jako vždycky.

Stát je hodnej, ne že ne. Komentář Štěpána Chába

Stát je hodnej, ne že ne. Komentář Štěpána Chába

26. 9. 2022 | Přišlo mi od ČEZu oznámení, že stát za mě z daní všech obyvatel republiky něco zaplatil. Běžel jsem se tedy podívat do rozpisu záloh. A ano, ČEZ nekecal, stát mi zaplatil 3500,-, a zároveň za mě zaplatil poplatky za obnovitelné zdroje. No není to paráda? Dostal jsem tři a půl a navrch mi zálohu měsíčně stáhli o 150 korun. Já jsem tak šťastný obyvatel této země. Děkuji. Děkuji. No, a teď trochu k realitě. ...

Digitalizace? Hezky na úřad žmoulat čepici před vzteklou úřednici. Komentář Štěpána Chába

Digitalizace? Hezky na úřad žmoulat čepici před vzteklou úřednici. Komentář Štěpána Chába

19. 9. 2022 | Moji pubertální synáčci kouří. Jako správní a uvědomělí občané České republiky se snaží svým kouřením odvést co největší daně do státní kasy, zároveň si tím adekvátně zkracují svůj život někam na hranici důchodového věku. Měli bychom je nosit na ramenou a provolávat jim slávu. A protože jsou to synáčci podaření, rozhodli se podporovat svými daněmi státní kasu i na autobusové zastávce. Což zaregistrovala kolem jedoucí hlídka městských strážníků. A už to začalo. ...

Když hloupost a hnus ovládnou vkus, v zájmu zachování zdraví vypněte sledování. O kom se mluví

Když hloupost a hnus ovládnou vkus, v zájmu zachování zdraví vypněte sledování. O kom se mluví

18. 9. 2022 | You Tube, TikTok, Instagram a další prezentační platformy na internetu se během pár let staly pro někoho zdrojem příjmů díky spolupráci s firmami, pro někoho možností, jak udělat reklamu sám sobě. Pak je tu žel ještě početná kategorie zoufalců, kteří se snaží zviditelnit za každou cenu a stávají se snadným terčem posměchu.

S důvěrou ryjeme držkou v zemi. Komentář Štěpána Chába

S důvěrou ryjeme držkou v zemi. Komentář Štěpána Chába

4. 9. 2022 | Tři roky, co bydlíme v našem domě a srdnatě ho splácíme, si říkám, že jsem pro ostudu, když na zahradě nic nepěstuju. Tak letos jsem do toho, s přispěním krize, šlápl a zryl půlku prostoru. Osázím zrytý prostor něčím výživným. V mé kantrašpionážní roli zahrádkáře mě nepřímo podpořila i šéfka Evropské komise Uršula Leyenová tím, že oznámila zastropování cen ruského plynu. Což nedává smysl. Teď, za pár let možná, ale teď to prostě smysl nedává. ...

Zdroj: krajskelisty.cz/ustecky-kraj/ | Další zprávy »
08:12:27 | 30.09.2022

Pátek 30.9.2022
Ústecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.