ÚstínadLabemDnes.cz
ÚstínadLabemDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Ústí nad Labem a Ústecký kraj

Herec, koňák, farmář. Legendární Karel Roden slaví šedesátku

18. 5. 2022 | Terapeut, fotograf, rytíř i ajťák. Tím vším byl herec Karel Roden. A to je jen krátká výseč v dlouhé řadě jeho rolí. Herecký talent i mimořádné charisma má od Boha. Ve středu oslaví český herec rovných šedesát let.

Chci Ústí vrátit na mapu. Rapper Robin Zoot vzkazuje: Neutíkejte ze severu

17. 5. 2022 | /ROZHOVOR/ Mladý úspěšný rapper Robin Zoot, vlastním jménem Robert Pouzar, se narodil v Ústí. Hudbě se aktivně věnuje od roku 2013, loni na Větruši bavil velkou hip hopovou akci a nyní navnadí 4. června od 19.30 ústecké letní kino. Po něm tu totiž vystoupí hlavní hvězda večera Marpo s hip hop rockovým projektem TroubleGang.

Tátafest v Jílovém podpoří onkologicky nemocné pacienty v ústecké nemocnici

17. 5. 2022 | Téměř v polovině prázdnin proběhne v areálu Jílovského zámku charitativní akce, na které vystoupí pět kapel různých žánrů.

Rockeři nedisponují uměním odcházet, říká hudebník Michael Kocáb

17. 5. 2022 | V současné době můžete v kinech vidět film Symphony Bizarre, jehož režisérem, scenáristou a střihačem je Michael Kocáb. Ten není mezi filmaři žádným nováčkem. Spolu s Karlem Smyczkem v roce 1990 režíroval film Pražákům těm je tu hej a také ho stříhal společně s barrandovským střihačem Zdenkem Patočkou. Dokonce tehdy dostal cenu za střihovou skladbu.

Velký operní talent Daniel Matoušek vystoupí v Trmicích na zámku

11. 5. 2022 | /ROZHOVOR/ Někdo se narodí pro vrcholový sport, běhá rychleji než jeho vrstevníci, ve skřínce má obrázek Zátopka. Někdo hraje skvěle šachy, rozumí si s počítačem, skládá barevnou kostku za několik vteřin. Daniel Matoušek začínal v sedmi letech v Ústeckém dětském pěveckém sboru. Tam se seznámil s klavíristou Václavem Krahulíkem a skladatelem Milošem Bokem.

Avatar se vrací. Dechberoucí svět modrých bytostí dorazí do kin v prosinci

11. 5. 2022 | /VIDEO/ Nad modrými vodami se velebně nesou létající torukové, pod hladinou vlají řasy a korály a po mohutných zelených kořenech pod skalami skáčou děti. Čarovný svět Avatarů je zpět. Dlouho očekávané pokračování životního projektu Jamese Camerona o harmonické symbióze lidí a přírody se vrátí do kin o Vánocích. Jako malou ochutnávku nabízejí tvůrci první trailer.

Na kulturu se holky dobře nebalí. Všechny utečou s kytaristy, říká Jan Kvasnička

9. 5. 2022 | /DENÍK NA NÁVŠTĚVĚ/ Divadelní pouť v Dolních Zálezlech oživuje, kromě jiného, myšlenku pouličního divadla na Ústecku. To v nejlepším duchu, jak ho známe z evropských měst, ale i z divadelního festivalu Kult. Stojí za ním Jan Kvasnička, který v minulosti festival pořádal. 

Rád se nechávám překvapovat, říká malíř a ilustrátor Petr Nikl

9. 5. 2022 | „Podstatné je podělit se s ostatními o to, co je pro mne fascinující. Jestli to vytvořil červotoč, nebo já svou rukou, to už je vlastně trochu jedno,“ říká výtvarník a hudebník Petr Nikl (61). Jeden z našich nejúspěšnějších tvůrců má na kontě bezpočet ocenění včetně ceny Magnesia Litera, Ceny Jindřicha Chalupeckého či nominace na Cenu Astrid Lindgrenové. 

Geniální i záludný. Režisér a herec Miroslav Macháček se narodil před sto lety

8. 5. 2022 | Obdivovaný, nenáviděný, rozverný i záludný. Ale v každém případě jedinečný. To byl režisér a herec Miroslav Macháček. Vyučený strojní zámečník, který propadl divadlu. V neděli uplyne sto let od jeho narození.

Písničky Hanky Zagorové definovaly moje dětství, říká Roman Tomeš

7. 5. 2022 | Čtyřiadvacet písní legendární interpretky, autorky a devítinásobné Zlaté slavice Hany Zagorové zazní v novém původním muzikálu Biograf láska, který uvedou Divadlo Kalich a společnost No.Art poprvé 16. září. Scénář k němu napsala publicistka Uljana Donátová, režii a scénu vytvoří herec a zpěvák Jan Kříž. Jednu z rolí si v muzikálu zahraje Roman Tomeš, který má na kontě velké role světového muzikálového repertoáru – patří k nim Ježíš i Jidáš z Jesus Christ Superstar (za roli Jidáše byl nominován n ...

Zdroj: ustecky.denik.cz | Další zprávy »
06:12:07 | 19.05.2022

Čtvrtek 19.5.2022
Ústecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.