ÚstínadLabemDnes.cz
ÚstínadLabemDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Ústí nad Labem a Ústecký kraj

Z archivu Deníku: Tisíce lidí pařily na Pivovarských slavnostech v letním kině

11. 6. 2021 | /Z ARCHIVU DENÍKU/ 23 tisíc vypitých piv, sedm tisíc návštěvníků, řada hudebních hvězd. Takový byl účet Pivovarských slavností Zlatopramen 2011. Zavzpomínejte na archivních fotkách na vystoupení a atmosféru, která ústeckému letnímu kinu vládla právě před deseti lety. 

Naděje se vrátí! Z pouhé melodie se stal nový charitativní projekt

8. 6. 2021 | Zpěvák a hudební skladatel David Deyl spojil síly s Charitou České republiky a svou novou píseň věnoval všem těm, kteří se ocitli kvůli epidemii koronaviru v tísni.

OBRAZEM: Ústecké letní kino naplnila hudba. Živo bude i v neděli

6. 6. 2021 | V ústeckém letním kině opět po dlouhé době došlo na hudební koncerty. Prodloužený víkend odstartovaly v pátek 4. června od čtyř odpoledne ústecké kapely B.B.Flink, U 73 a Stará škola.

Z archivu Deníku: Michal David, Kryštof, Porta. Tak žilo Ústí před deseti lety

4. 6. 2021 | /Z ARCHIVU DENÍKU/ Zavzpomínejte s námi na kulturně bohatý přelom května a června roku 2011. Tehdy do Ústí nad Labem přijela populární formace Kryštof, fanoušky potěšil Michal David a navíc se konala Porta.

KVÍZ: Vyzkoušejte souboj znalců díla Járy Cimrmana

28. 5. 2021 | Ačkoliv je známý génius Jára Cimrman pouze fiktivní postavou, kterou stvořili Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak, jeho divadelní kousky u nás patří k nejoblíbenějším. Znáte je dobře?

Výstava ústeckého muzea o písku získala nominaci na prestižní cenu

25. 5. 2021 | Výstava ústeckého muzea Písek známý i neznámý získala nominaci na cenu Gloria musaealis v kategorii nejlepší muzejní výstava roku 2020.

Klíčové role Jiřiny Bohdalové: Od kafíčka přes Závist k Janě plné vrásek z lásky

3. 5. 2021 | Mohla z ní být paní učitelka. Ale naštěstí svou energii nasměrovala jinam – do herectví. A tomu dala všechno. Nesluší se sdělovat dámský věk, ale Jiřina Bohdalová nám to jistě díky svému nadhledu odpustí. Zvlášť když taková věc se v umělecké branži neutají a štěbetají si to i kavky v parku. Dnes slaví filmová „Světačka“, divadelní Katty a televizní paní Piperová důstojných devadesát.

Jiřina Bohdalová: Kdybych věděla, kde beru energii, rozdávala bych ji

3. 5. 2021 | Měla jsem štěstí na lidi – říká na adresu své hvězdné kariéry čerstvá devadesátnice Jiřina Bohdalová. K herectví ji už od malička vedla její matka Marie, rozená Brunnerová, která pracovala jako služebná a věnovala se ochotnickému divadlu. Nejprve Jiřinu přihlásila do baletní školy Niny Gordon-Mládkové, posléze i do filmového komparsu. Otec František Bohdal byl truhlář.

Ředitel Trnka: Herci bez angažmá měnili profese. Dělají řidiče i hrobníky

26. 3. 2021 | /ROZHOVOR/ „Jsme prostě v průšvihu,“ komentoval současnou situaci v divadelnictví ředitel Činoherního studia v Ústí nad Labem Jiří Antonín Trnka. Popsal, jak na tom jsou herci na volné noze a jaké plány má v době kovidové soubor divadla, které vede.

Výstava o Němcích se v Ústí otevře až v létě. Zatím ji brzdí vládní opatření

23. 3. 2021 | /FOTO/ Secesní hotel v Liberci, stěna pražské kavárny z 30. let s vyobrazením „zuřivého reportéra“ Egona Erwina Kische, replika biedermeierovského salónu, na jejíž vnější straně bude nejen slovník Josefa Jungmanna, ale i úmrtní oznámení tohoto významného obrozence. To vše bude k vidění na velké výstavě Naši Němci, kterou v ústeckém muzeu připravuje Collegium Bohemicum. Datum otevření neustále odsouvají vládní opatření spojená s pandemií covid-19. ...

Zdroj: ustecky.denik.cz | Další zprávy »
12:12:38 | 12.06.2021

Sobota 12.6.2021
Ústecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.