ÚstínadLabemDnes.cz
ÚstínadLabemDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Český rozhlas - Sever

Z regionu

Český rozhlas - Sever Zdroj: Český rozhlas - Sever |

Meteorologové varují před silným mrazem. Může být i méně než 30 stupňů pod nulou

24. 2. 2018 | Českou republiku budou od neděle až do druhé poloviny týdne sužovat silné mrazy, varoval Český hydrometeorologický ústav. Minimální teploty by se podle meteorologů měly pohybovat od – 10 do -15 stupňů.

Podle ekologů si stát dálnici D8 prosadil švindlem

25. 2. 2018 | Téměř pětikilometrovou část dálnice D8 přes České středohoří zřejmě čeká nové řízení včetně posudku vlivu na životní prostředí, takzvané EIA. "Nejvyšší správní soud uznal v pátek oprávněnost žádosti organizace Děti Země o obnovu stavebního řízení, které úřady opakovaně zamítaly," řekl předseda organizace Miroslav Patrik. Provoz by se tím zastavit neměl.

24. únor: pán s jablkem a fešák s krásným hlasem

24. 2. 2018 | Dnes je sobota 24. února, svátek má Matěj. Sice nám to včera s hokejem nevyšlo, ale můžeme to zas v boji o bronz napravit. Budeme určitě držet palce, viďte!

Ústecký kraj: Počet trestných činů, které spáchají děti, prudce roste

23. 2. 2018 | Na Mostecku meziročně prudce stoupl počet trestných činů spáchaných dětmi. Zatímco v roce 2016 jich policisté řešili 43, loni to bylo už téměř 90. Kromě krádeží, které prováděly dětské pouliční gangy, šlo také o šikanu na internetu. Nárůst dětské kriminality o skoro polovinu zaznamenaly policisté v rámci celého Ústeckého kraje.

Studenti představovali své podnikatelské nápady na veletrhu fiktivních firem v Žatci

23. 2. 2018 | Zápisem do obchodního rejstříku firem to začíná. Studenti, kteří se zúčastnili regionálního fiktivního veletrhu firem na Obchodní akademii v Žatci, už vědí, co obnáší tato povinnost a mnoho dalších, které souvisí s podnikáním. Se svými fiktivními firmami totiž na veletrhu vystoupili a porovnali se s konkurencí.

Starostové obcí mezi Děčínem a Duchcovem začali jednat o obnovení provozu Kozí dráhy

23. 2. 2018 | Obce podél trati z Děčína do Oldřichova u Duchcova opět jednají o obnově takzvané Kozí dráhy. Pravidelné vlaky na regionální železnici nejezdí už jedenáct let. V roce 2015 skončil i turistický provoz v úseku z Děčína do Telnice. Na trať tehdy spadly pískovcové masivy.

23. únor: první diesel a autor oblíbené „vesničky“

23. 2. 2018 | Dnes je pátek 23. února, a svátek slaví Svatopluk. Přeju pěkné ráno, taky fandíte hokeji? Pozor dneska v 8:45 vypukne naše bitva o semifinále, držte palce. Jestlipak jste ráno v pohodě nastartovali? Pokud máte naftový motor, nemusí to být zrovna snadná záležitost.

Zájem o genealogii roste. Díky digitalizaci matričních knih je pátrání snazší než před lety

22. 2. 2018 | Sestavování rodokmene se věnuje stále více lidí, mladých i starších. Poznávají to členové České genealogické a heraldické společnosti na setkáních se zájemci o historii svého rodu. Jedno z nich se odehrálo i v Ústí nad Labem. Desítky lidí se genealogů přišly ptát na to, kde pátrat, jak překonat jazykovou bariéru u historických zápisů a kam až mohou ve svém hledání dojít.

Silničáři pokračují ve stavbě kruhového objezdu v Přestanově. Hotový má být do poloviny roku

22. 2. 2018 | Ještě zhruba čtyři měsíce budou řidiči projíždět omezením na silnici mezi Teplicemi a Děčínem v Přestanově na Ústecku. Dělníci tam budují nový kruhový objezd, který má v obci zklidnit dopravu na křížení hlavní silnice a komunikace na Krupku a Chabařovice. Ani po dokončení nové okružní křižovatky se ale řidiči omezení nezbaví.

Obyvatelé Litoměřic žádají v petici, aby už nepřibývaly herny v Masarykově ulici

22. 2. 2018 | V Masarykově ulici v Litoměřicích fungují dvě herny. Zároveň je tam bývalá prodejna, která je v současnosti prázdná. Někteří lidé se bojí, že i tam vznikne další herna a sepsali proto petici. Požadují, aby město vznik nových heren zakázalo anebo, aby alespoň nemohly být v blízkosti škol, kterých je na Masarykově ulici a v jejím okolí hned několik.

Zdroj: Český rozhlas - Sever - rozhlas.cz
02:13:58 | 25.02.2018Fuckup Night sklidil v Ústí nad Labem opět úspěch

ÚSTÍ NAD LABEM - Inovační centrum Ústeckého kraje pořádalo již třetím rokem ústecké pokračování celosvětově populárního večera Fuckup Night. Do vyprodaného Hraničáře přijelo pět známých osobností, aby s životním nadhledem a elánem mluvily o své ...

Ústečtí studenti si připomněli hrůzy holocaustu a diskutovali s přeživšími

20.02.2018 | Z regionu

ÚSTÍ NAD LABEM - V ústeckém kulturním domě si žáci základních i středních škol připomněli hrůzy koncentračních a vyhlazovacích táborů. Akce se koná ka ...

Delegace z partnerského okresu na návštěvě v Ústeckém kraji

20.02.2018 | Z regionu

Delegace z polského okresu Powiat Ostróda, který je od roku 2014 partnerským regionem Ústeckého kraje, navštívila v rámci návštěvy České republiky tak ...Neděle 25.2.2018
Ústecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.