ÚstínadLabemDnes.cz
ÚstínadLabemDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Český rozhlas - Sever

Z regionu

Český rozhlas - Sever Zdroj: Český rozhlas - Sever |

Soutěž pro kutily vyhlásila děčínská zoologická zahrada. Tématem jsou ptačí budky a krmítka

3. 3. 2018 | Zoo Děčín vyhlásila soutěž ve výrobě ptačích budek a krmítek. Připojí se tak celosvětové kampani na ochranu zpěvného ptactva.

2. březen: Čech ve vesmíru a naganský vítěz s neslavným koncem

2. 3. 2018 | Dnes je pátek 2. března, svátek má Anežka. Přeju pěkné ráno, i když stále hodně mrazivé. Třeba vás zahřeje vzpomínka na rok 1997, kdy bylo skoro 19 stupňů Celsia. Docela jsem se pobavil i u dnešní pranostiky: „Na Anežku není radno sebou v trávě šíti, protože se celkem snadno vlčí neduh chytí.“ Myslím, že šít sebou v trávě by dneska napadlo leda tak ledního medvěda.

1. březen: výročí Českého ráje a wimbledonský vítěz

1. 3. 2018 | Dnes je čtvrtek 1. března, svátek slaví Bedřich. Zima nás stále drží v kleštích a jistě vás potěší informace, že tepleji je dneska i na severním pólu. Mimochodem: dlouhodobý průměr pro dnešní den je něco přes 2 stupně Celsia. O tom si můžeme nechat leda zdát, že?

Noční mráz souží bezdomovce. Dva muže s omrzlinami už zachránili strážníci v Mostě

28. 2. 2018 | Teploty, které v noci klesají až 16 ˚C, jsou hrozbou hlavně pro lidi bez domova. V Mostě jich je několik desítek. Městská policie proto pravidelně kontroluje místa, kde přespávají. Noclehárna pro bezdomovce je zaplněná. Azylový dům v Mostě nabízí bezdomovcům krizová lůžka nebo tzv. teplé židle, tedy alespoň krátkodobý pobyt v teple. Přesto v minulých dnech přivezli do azylového domu strážníci dva muže s omrzlinami. ...

Ústí nad Labem zaplatí téměř 11 milionů za prohraný spor

28. 2. 2018 | Město Ústí nad Labem prohrálo soudní spor s manželi, kteří v roce 1997 koupili část vily v centru. Později odkoupili zbytek domu od dalších vlastníků a od města přilehlé pozemky. Rodina dala na rekonstrukci domu peníze a v roce 2008 chtěla část prodat. Z prodeje ale sešlo kvůli vleklému restitučnímu sporu – v něm soud přiřkl restituentům polovinu nemovitostí.

Ekologičtí aktivisté uspěli u soudu se stížností na postup úřadů u jednoho z úseků dálnice D8

28. 2. 2018 | Úřady budou muset znovu posoudit zhruba pětikilometrový úsek dálnice D8 u Řehlovic na Ústecku. Nejvyšší správní soud totiž uznal oprávněnost žádosti organizace Děti Země o obnovu stavebního řízení, které úřady opakovaně zamítaly. Obě strany sporu rozhodnutí překvapilo. Na provoz na dálnici D8 už by to podle nich ale nemělo mít vliv.

Letiště v Praze i v Drážďanech nabízejí v letním letovém řádu nové linky a rozšíření stávajících

28. 2. 2018 | Na konci března zavádějí letiště letní letový řád. Nové linky a rozšíření stávajících nabízí nejen pražské letiště Václava Havla, ale i menší letiště v saských Dráždanech. Odtamtud létají na dovolené také Češi. Podle zástupců letiště jich každý rok přibývá hlavně v letních měsících. I proto na ně v Drážďanech myslí. Například na informacích je pasažérům k dispozici česky mluvící pracovník.

28. únor: první česká držitelka Oskara a slavný konstruktér

28. 2. 2018 | Dnes je středa 28. února, svátek má Lumír. Přeju pěkné ráno, i když tedy opravdu hodně mrazivé. U nás v Čechách moc držitelů Oskara nemáme, natož držitelek. Vlastně jenom jedinou.

Fotbalisté z ústeckých Neštěmic se mohou radovat – budou mít nové zázemí

27. 2. 2018 | Pro všechny fotbalové fanoušky z Ústecka máme dobrou zprávu – městské služby Ústí nad Labem opraví fotbalistům v Neštěmicích zázemí na stadionu. Zatím se sice jen připravuje projekt, to nejdůležitější by ale mělo být hotové do června, kdy chce klub oslavit 100 let od svého založení.

Úniková hra v litvínovské knihovně dá zabrat nejen vašim dětem

27. 2. 2018 | Únikové hry, anglicky „escape games“, se v poslední době staly velmi oblíbeným druhem zábavy. Romány o Harry Potterovi zase oslovily několik generací čtenářů. Když tyhle dva fenomény spojíte dohromady, úspěch je zaručen. A právě to udělali v litvínovské knihovně.

Zdroj: Český rozhlas - Sever - rozhlas.cz
18:13:39 | 16.10.2018V čížkovické škole mají díky Ústeckému kraji keramickou pec

Na slavnostní otevření keramické dílny s pecí v Základní škole Čížkovice přijel hejtman Oldřich Bubeníček. Škola oslaví za pár týdnů 85. výročí svého vzniku, jednalo se historicky o českou školu a dodnes jsou v ní zachovány původní stavební a ...

Hejtman přišel podpořit malé šermíře

16.10.2018 | Z regionu

Teplický oddíl sportovního šermu TJ Lokomotiva Teplice pořádal 6. ročník teplického kordíku. Ve Sportcentru Trnovany šermovali ti nejmenší, kategorie ...

Mezinárodní taneční festival láká do Ústí špičkové taneční páry

16.10.2018 | Kultura

ÚSTÍ NAD LABEM - Ve dnech 3. a 4. listopadu 2018 se ve Sportcentru Sluneta v Ústí nad Labem uskuteční 49. Mezinárodní taneční festival. Díky své tradi ...Úterý 16.10.2018
Ústecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.