ÚstínadLabemDnes.cz
ÚstínadLabemDnes.cz » Zpravodajství » Magazín

Moderní kompaktní hatchback Kia Picanto přichází s řadou vylepšení včetně nového designu

07.07.2023
Zapadne. Vyčnívá z řady. Moderní kompaktní hatchback Kia Picanto přichází s řadou vylepšení včetně nového designu a vyspělých technologií. Zájemci o vůz Kia si tak mohou vychutnat moderní, účelné a stylové cestování.
Foto: KIA
"Od lidí dojíždějících po městě přes zástupce kategorie bílých límečků až po mladistvé uživatele, kteří si kupují svůj první vůz - dlouhodobý úspěch modelu Kia Picanto je založen - krom dalšího - na jeho schopnosti oslovovat široké masy," říká Sjoerd Knipping, viceprezident pro marketing a produktové plánování ze společnosti Kia Europe. "V době, kdy se celá společnost potýká s rostoucími cenami a vedou se stále hlasitější diskuse o využití prostoru ve městech a kvalitě života, je nové Picanto schopno zákazníkům zprostředkovat svobodu, kterou mobilita nabízí."

Nové Picanto přichází na trh v základním provedení (Baseline) nebo ve výbavě GT Line. Sportovněji zaměřené provedení GT Line zhmotňuje ambice značky Kia a spojuje stylový zevnějšek s vyspělými technologiemi, kdy oslovuje mladší zájemce o první vůz, stejně jako zástupce kategorie bílých límečků.

Picanto je hned v několika světových regionech jedním z nejprodávanějších modelů Kia a drží se na výsluní popularity zejména u evropských zájemců o nejmenší vozy, kteří potřebují cestovat na kratší vzdálenosti a bojují s nedostatkem parkovacích míst. Z tohoto pohledu je nové Picanto velmi výhodnou volbou. V jeho standardní výbavě najdeme nebývalé množství prvků a díky nabízeným systémům na podporu řízení dokáže usnadnit cestování v rušných evropských městech s vyšší mírou pohodlí.

Nové Picanto umožňuje mladším a novým zákazníkům získat vztah ke značce Kia a nechat se jí doprovázet na cestě životem - bez kompromisů v otázkách kvality nebo praktičnosti. Je symbolem nezávislosti a vstupní branou ke krásným vzpomínkám. S ohledem na stále pestřejší nabídku možností mobility v evropských městech se Picanto může začlenit do širšího ekosystému mobility díky snadnému parkování a manévrování s tímto vozidlem, jakož i jeho schopnosti přiblížit se k cílovému místu a pak pokračovat jiným způsobem. Do zavazadelníku o objemu až 1010 litrů (podle VDA) je možné uložit skládací jízdní kolo nebo elektrickou koloběžku.

Kia se proměňuje v poskytovatele řešení trvale udržitelné mobility s cílem do roku 2027 uvést na globální trhy celkem 15 modelů akumulátorových elektromobilů. Součástí této proměny jsou i levné a hospodárné vozy, jako například modernizované Picanto.

Luxusní pohodlí s barevnými pakety pro interiér, inspirovanými světem přírody


V kabině modernizovaného Picanta zaujme volba materiálů čalounění a obkladů. V základní výbavě najdeme černá látková sedadla. Zákazníci mohou zvolit černé provedení Glossy nebo některý z nové řady stylových a atraktivních barevných paketů pro interiér: zelený Adventurous nebo hnědý Rich Brown. Odstíny inspirované světem přírody umožňují zákazníkovi přizpůsobit si kabinu vlastnímu vkusu včetně luxusně pohodlných sedadel čalouněných umělou kůží. Standardem provedení GT Line je barevný paket černá Glossy; na přání je k dispozici zelený paket Adventurous. Součástí barevného paketu jsou vždy specifická sedadla a loketní opěrky čalouněné umělou kůží, jakož i barevné lemování kolem výdechů ventilace a voliče převodovky.

Prvním krokem strategie Kia na podporu trvalé udržitelnosti laků, materiálů a povrchových úprav ve vozidlech této značky je používání umělé kůže. Strategické opatření č. 1 znamená "Bez použití kůže", tj. Kia postupně zcela přestane používat kůži zvířecího původu - počínaje modelem EV9. Opatření č. 2 znamená "10 klíčových udržitelných položek Kia", které Kia považuje za obzvláště důležité z pohledu udržitelnosti a které v budoucnu chce do svých vozidel začleňovat. Opatření č. 3 znamená "bio výrobu", tedy inovace na poli nových materiálů přírodního původu.

Výběr ze dvou hospodárných motorů


Pro nové Picanto jsou k dispozici dvě různé varianty pohonu: zákazníci mohou volit mezi benzínovými motory 1,0 litru a 1,2 litru. Motor 1,0 litru je ideální volbou pro zákazníky kladoucí nejvyšší důraz na provozní hospodárnost; jednotka 1,2 litru bude vyhovovat těm zákazníkům, kteří volají po vyšším výkonu, zejména k dosažení vyšších cestovních rychlostí nebo pro suverénnější zdolávání kopcovitého terénu. Oba typy pohonu se vyznačují hospodárným chodem a nižšími emisemi CO2. U spalovacích motorů s atmosférickým plněním byla vylepšena vedení systému recirkulace výfukových plynů a optimalizováno časování sacích ventilů. Díky technologickému posunu v této oblasti bylo dále u obou motorů vylepšeno chlazení spalovací komory.

V obou případech jsou poháněna přední kola prostřednictvím pětistupňové manuální převodovky (5MT) nebo automatizované manuální převodovky Kia (AMT), která vychází z pětistupňového manuálního ústrojí s akčními členy spojky a řazení, díky nimž se tyto funkce vykonávají automaticky. Ústrojí AMT přináší to nejlepší z obou systémů: spojuje totiž nízkou spotřebu paliva klasické manuální převodovky s pohodlím a nekomplikovaným ovládáním automatu ve prospěch co nejpohodlnějšího cestování ve městě.

Shrneme-li, spojení nabízených motorů a převodových ústrojí naplňuje potřeby všech evropských zákazníků, bez ohledu na upřednostňovaný způsob řízení.

Zábavný jízdní charakter a snadné ovládání ve městě


Picanto dostává pověsti vozu s rychlými a zábavnými reakcemi, které se opírají o nezávislé zavěšení se vzpěrami McPherson na přední nápravě, resp. torzní příčkou vzadu - při zachování vysoké jízdní stability tohoto vozu. Navíc poměrně dlouhý rozvor přispívá k přirozenému zlepšení kvality a stability jízdy na vozovkách všeho druhu.

Ostřejší poměr převodky řízení (v porovnání s mnoha konkurenty) zajišťuje bezprostřední odezvu na pokyny od volantu (mezi krajními polohami je pouze 2,8 otáčky), a napomáhá tak ke snadné ovladatelnosti Picanta při pomalejší jízdě a ve městě. Umístěním předních kol blíže k přídi vozidla klesá podíl hmotnosti před přední nápravou ve prospěch agilnějšího jízdního chování.

Picanto disponuje systémem vektorování točivého momentu pomocí přibrzďování kol - který je další funkcí elektronického řízení stability vozu (ESC). Picanto s touto technologií - v kategorii minivozů neobvyklé - tak dokáže nabídnout vysokou úroveň ovladatelnosti a stability v zatáčkách při současném potlačení nedotáčivosti při jejich rychlém projíždění.

Zdroj: KIA
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Magazín

Krátkodobý úvěr může být k dispozici už o víkendu

Výdaje v domácnosti mohou být různé, některé nás dovedou hodně překvapit. Jak se k nim postavit? To je jednoduché, čím dřív je budete mít za sebou, tím lépe. Okřídlené úsloví platí, že není kam spěchat. Ale pokud bude mít situace efektivní a ...

Měření kvality vzduchu v místnosti

Jak moc nás ovlivňuje to, co dýcháme? Na podobnou otázku existuje velmi jednoduchá odpověď. Neměli bychom nic podcenit, protože ke zdravému životnímu ...

Expert: V boji se závislostmi stále chybí dostatečná prevence

V České republice stále chybí dostatečná prevence v boji s alkoholem. Vyplývá to i z aktuálního průzkumu Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Pouze 52 % ...

Jak postupovat při reklamaci zájezdu

S příchodem teplého počasí již mnoho Čechů tráví pracovní dny sněním nad letní dovolenou a relaxováním (zejména) u moře. Velká část z nich má také pra ...

Volkswagen zahajuje předprodej nového a výkonnějšího modelu Golf GTI

Volkswagen výrazně vylepšil modelovou řadu Golf novým informačním a zábavním systémem, novým softwarem, novým designem a novými pohony. A nyní zahajuj ...

Úterý 16.7.2024
Ústecký kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes