ÚstínadLabemDnes.cz
ÚstínadLabemDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Regionální zpravodajství iDNES.cz - Ústecký kraj

Z regionu

Regionální zpravodajství iDNES.cz - Ústecký kraj Zdroj: Regionální zpravodajství iDNES.cz - Ústecký kraj |

OBRAZEM: Jak se psala fotbalová pohádka proti nejlepšímu týmu planety

13. 7. 2024 | Český ženský fotbal napsal svoji pohádku. Porazit úřadující mistryně světa? V sestavě s aktuálně nejlepší hráčkou planety Aitanou Bonmatíovou, držitelkou Zlatého míče za rok 2023? S barcelonskou superstar Salmou Parallueovou? Anebo s Jennifer Hermosovou, která na loňském šampionátu dostala polibek a zrodila se aféra? Reprezentantky v pátek na chomutovském stadionu v evropské kvalifikaci senzačně přemohly Španělsko 2:1, chystající se na olympijské hry. Češky sní o první účasti na velkém turnaji, ...

Město čistilo vodu v koupališti chemií. Skoro po 20 letech zjistilo, že nesmí

13. 7. 2024 | Jen dva týdny bylo letos otevřené přírodní koupaliště v Oseku na Teplicku. Zavřelo se kvůli výskytu sinic. Za špatnou kvalitu vody nejspíš může to, že bylo město, správce koupaliště, koncem loňského roku nuceno přestat používat přilehlou čističku vody. Do přírodních koupališť se totiž nesmí aplikovat chemie. V Oseku to přitom dělali skoro dvacet let.

„Je psychicky nemocný.“ Po upozornění lékaře policie muži zabavila arzenál zbraní

12. 7. 2024 | Tři krátké zbraně, jednu pušku, 12 zásobníků a přes tisícovku nábojů. To vše zajistili ústečtí kriminalisté v domě muže s psychickými problémy. Nyní od něj chce policie posudek o zdravotní způsobilosti. Ten rozhodne, zda mu zbraně a střelivo vrátí.

VIDEO: Předjížděl v záchranářské uličce, po honičce s policisty se ukryl ve křoví

12. 7. 2024 | Upozornil na sebe předjížděním v záchranářské uličce. Když se ho policisté kvůli tomu rozhodli zkontrolovat, začal ujíždět. Jak ukazuje video pořízené policií tento týden na Lounsku, šofér následně několikrát naboural. Nakonec přeskočil svodidla a neúspěšně se pokusil o útěk. Lustrace odhalila, že má platný zákaz řízení.

Ústecký kouč Habanec: Zlobítkem ve třetí lize jsou nečitelná béčka

12. 7. 2024 | Na splnění postupového úkolu mohlo vedení fotbalového Ústí těžko vybrat lepšího kandidáta. Svatopluk Habanec zažil oslavy třikrát coby hráč a čtyřikrát jako trenér, připíše si s třetiligovým Viagemem osmý zářez na pažbě? „Chceme dát co největší energii do toho, abychom podmínky, které máme vytvořeny, přetavili v postup. Druhá liga je v Ústí prostě potřeba a my to víme,“ říká.

Pryč s ní. V žádném případě. V Litoměřicích se přou o sochu sovětského vojáka

12. 7. 2024 | Socha sovětského vojáka se samopalem stojící v Jiráskových sadech v Litoměřicích, která poslední dva roky vyvolává řadu bouřlivých reakcí, se dočkala dvou protichůdných petic. První žádala odstranění pomníku a ujala se u městské vlády. Druhá teď naopak požaduje zachování díla a její iniciátoři vyzývají k referendu.

Dokud se nevrátím do ligy, vlasy si neostříhám, motivuje se ústecká posila

12. 7. 2024 | Možná z něj bude vlasatec jako z bývalého argentinského útočníka Claudia Caniggii, jemuž se špetku podobá. Už teď nosí šestadvacetiletý ústecký fotbalista Ladislav Kodad čelenku, aby mu čupřina nepadala do obličeje. Změněná image má svůj význam: „Dokud nebudu hrát ligu, neostříhám se.“

Vyměnili rámeček s jeho týmem za číslo servisu. Chtěl je zbít. Drzost, soptí řidič

11. 7. 2024 | Možná jste to zažili také. V servisu vám vyměnili rámečky registrační značky a z vás a vašeho auta si udělali reklamní nosič. Bez ptaní, bez dovolení. Spoléhají na to, že si toho nevšimnete. Nejde o velké peníze, plast stojí pár korun, je to ale drzost. „Málem jsem je zbil,“ vypráví muž, kterému sundali rámečky s logem oblíbeného sportovního klubu.

Jirkov ukáže Kludského maringotku, obnova slavného vozu trvala přes rok

11. 7. 2024 | Téměř sto let starý salonní vůz Karla Kludského je zpátky v Jirkově, odkud slavný cirkusový principál pocházel. Od zítřka bude 11 metrů dlouhý a asi 10 tun vážící kolos k vidění v proskleném klimatizovaném pavilonu, který se nachází vedle městského infocentra. Slavnostní odhalení je naplánováno na 16. hodinu.

„Naplavený hnus.“ Koryto Bíliny hyzdí zapáchající vlhčené ubrousky i plasty

11. 7. 2024 | Řece Bílině se nedaří zbavit nálepky nejvíce znečištěné řeky v Ústeckém kraji. Vyplývá to z monitoringu, který zde provádí správce toku, Povodí Ohře. Kromě různých toxických látek se v řece v poslední době objevuje také velké množství jednorázových vlhčených ubrousků, které lidé házejí do záchodů. Největší znečištění je podle Povodí Ohře u Jirkova na Chomutovsku.

Zůstávám ve Španělsku. Fotbalistka Cahynová poprvé o svém konci v Seville

11. 7. 2024 | V nohou měla 90 minut zápasu proti Atlétiku Madrid. Svého posledního v dresu Sevilly. Remíza 1:1. Naposledy zatleskala fanouškům, které bude od nové sezony potkávat coby soupeřka. Klára Cahynová, nejlepší česká fotbalistka, se bude po třech letech stěhovat.

Rád se předváděl, milovali ho. V chomutovském zooparku pošel tuleň Kašek

10. 7. 2024 | Chomutovský zoopark zasáhla smutná zpráva. Ve středu ráno přišel o jednu ze svých ikon – samce tuleně kuželozubého Kaška. Dožil se jednačtyřiceti let, a byl tak nejstarším samcem svého druhu v evropském chovu.

OBRAZEM: Jak se točí fotbalový Vyšehrad 2 na vsi. Na scéně Vaculík i Neužil

10. 7. 2024 | Vyšehrad 2, vykopnuto! Natáčení druhého dílu populární filmové komedie z fotbalového prostředí oživilo areál v Bořislavi na Teplicku, kde se fotbal od covidu už nehraje. Vesnické hřiště v horách si štáb vybral díky malebnému okolí i výhledu na Teplice a Krušné hory. Ve filmu se objeví také nové postavy, které ztvární populární Lukáš Vaculík nebo Václav Neužil, natáčet se bude i v Anglii a Argentině. Snímek, jehož první díl vidělo v roce 2022 na plátnech 700 tisíc lidí, by měl do kin přijít příšt ...

Méně akcí pro turisty a lepší autobusové spojení, přejí si v Českém Švýcarsku

10. 7. 2024 | Ministerstvo životního prostředí představilo výsledky průzkumu veřejného mínění o Českém Švýcarsku dva roky po největším požáru v historii země. Ten vypukl na konci července 2022 nedaleko obce Hřensko a postupně zasáhl více než 1 600 hektarů lesa. Z výsledků vyplynulo, že obyvatelé oceňují hlavně ochranu přírody.

Při požáru v garážích pod bytovkou shořela v Teplicích čtyři auta a motorka

10. 7. 2024 | Požár v suterénních garážích vyhnal v noci z postelí obyvatele paneláku v teplické ulici V Závětří. Hasiči museli z domu evakuovat téměř třicet lidí. Událost se obešla bez zranění. Shořela ale čtyři auta a motocykl.

Jako za časů císaře Ferdinanda I. Ploskovice lákají na nově upravené komnaty

10. 7. 2024 | Po deset měsíců trvajících úpravách si mohou návštěvníci opět projít hlavní prohlídkový okruh na zámku v Ploskovicích na Litoměřicku. Tzv. piano nobile, tedy reprezentativní patro, získalo zpět podobu, jakou mělo v dobách, kdy zde pobýval rakouský excísař a poslední korunovaný český král Ferdinand I. Dobrotivý s manželkou Marií Annou.

V Laviho světě jsou dvojky vždy lepší než jedničky. Štáfek točí Vyšehrad 2

9. 7. 2024 | V Bořislavi na Teplicku se točí Vyšehrad 2. Druhý díl úspěšné filmové komedie o sexuchtivém fotbalovém bohémovi s nízkou morálkou a vysokým sebevědomím Juliovi Lavickém. Vesnické hřiště v horách si filmaři vybrali díky malebnému okolí i výhledu na Teplice a Krušné hory.

Muži slibovali vysoký zisk ze sázek, sedmnáct lidí připravili o pět milionů

9. 7. 2024 | Skupina šesti mužů vydělávala podle policie na důvěřivcích, kteří toužili zbohatnout na sportovních sázkách. Slibovali jim zisk, žádné výhry však nevyplatili a ani peníze poškozeným nevrátili. Kriminalisté je již zadrželi a obvinili z podvodu, škoda je zhruba 5,2 milionu korun.

Podivín? Normální chlap, říkají v Libčevsi o střelci. Zůstává na psychiatrii

9. 7. 2024 | Díry po kulkách na fasádě protějšího domu a poškozená omítka od policejního páčidla u vchodu. Dva týdny poté, co se ve svém bytě v Libčevsi na Lounsku zabarikádoval 47letý muž a střílel z okna na ulici, jsou na místě stále patrné stopy po události. Střelec zůstává v péči psychiatrů.

Zpět ve Varnsdorfu. Jak trenér Ivan Kopecký potkal Ivana Kopeckého

9. 7. 2024 | Trenérsky obkroužil celou republiku a po necelé dekádě je zase zpátky. Ve varnsdorfské Kotlině přiložil nový kouč zdejších druholigových fotbalistů pod kotel; Holeňákův cukr vystřídal Kopeckého bič. I když cukrovat prý umí taky.Zpravodajství ÚstínadLabemDnes.cz

SVS: Cizinec v Ústeckém kraji vezl v dodávce bez chlazení 120 kg kuřecího masa

Veterinární inspektoři z Ústeckého kraje při společné kontrole s Celním úřadem na dálnici D8 odhalili dodávku řízenou cizincem. Ten bez přítomnosti mrazícího či chladícího zařízení převážel 120 kg mražených kuřecích prsou, k zásilce navíc neměl ...

V Ústí nad Labem prvosledová hlídka zachránila krvácejícího muže, který se pokusil o sebevraždu

Včera krátce po jedné hodině odpoledne cestou zdravotnické záchranné služby policie obdržela informaci, že v jednom z obchodů v centru města je muž, k ...

ČEZ: Postmodernistickou perlu Teplic čeká modernizace, dostane bateriové úložiště a sníží náklady na energie o 10 %

Rozsáhlá modernizace vzduchotechniky a parní výměníkové stanice, vybudování zdroje chladu, nový systém měření a regulace a úpravy dalších energetickýc ...

Celní úřad pro Ústecký kraj: Řidičů neplatících poplatek za užití dálnice ubylo

Bezmála sto tisíc korun vybrali ústečtí celníci během prvního prázdninového týdne na pokutách od řidičů jedoucích po dálnici D8 bez uhrazeného poplatk ...

ŘSD: Na silnici I/7 mezi Louny a Postoloprty začaly práce na výměně povrchu

Včera 8. 7. silničáři zahájili velkoplošnou opravu asfaltového souvrství na silnici I/7 u obce Březno mezi Louny a Postoloprty. Jedná se o údržbu kryt ...Sobota 13.7.2024
Ústecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes