ÚstínadLabemDnes.cz
ÚstínadLabemDnes.cz » Monitor zpráv » Celá ČR, zahraničí » Deník

Celá ČR, zahraničí

Deník Zdroj: Deník |

Fiala: Ruské únosy ukrajinských dětí jsou odporné, jsme připraveni jim bránit

24. 3. 2023 | Země Evropské unie jsou připraveny podílet se na krocích, které by bránily únosům ukrajinských dětí do Ruska a povedou k potrestání jejich strůjců. Před jednáním unijních lídrů v Bruselu to řekl český premiér Petr Fiala, který označil únosy praktikované Moskvou za „mimořádně odporné“.

PODCAST: Jsem homosexuál! Děti si raději sáhnou na život, pravdy se bojí

24. 3. 2023 | Pro dětskou nebo dospívající duši je hledání vlastní sexuální identity složité a často ještě složitější je o této skutečnosti informovat rodinu a své blízké. Přinášíme vám další díl podcastu ze série Rozdělené rodiny. Tentokrát s názvem Smíření s vlastní identitou.

Mrazivá smrt lyžařů Hanče a Vrbaty: Ani hrdinský čin soupeře neodvrátil tragédii

24. 3. 2023 | Právě dnes uplynulo 110 let od tragédie Bohumila Hanče a Václava Vrbaty na Zlatém návrší v Krkonoších, kterou loni připomněl i nový film Poslední závod. Ten konečně po více než stovce let zviditelnil i příběh pražského Němce Emericha Ratha, Hančova soupeře, který nasadil život při pokusu o jeho záchranu. A kdo byl Oswald Bartel, hlavní Hančův německý sok, považovaný za favorita závodu? Zasloužil si roli padoucha? ...

Staré domy se v Česku povinně zateplovat nebudou, ujistil premiér Fiala

23. 3. 2023 | Budou Češi v budoucnu muset povinně zateplovat staré budovy? A jak se Česko staví ke kontroverzní emisní normě Euro 7? Pětadvacátá premiérská debata s Petrem Fialou byla věnována evropskému boji s emisemi.

V Česku padly teplotní rekordy. Stanice v Brodu n. Dyjí naměřila 22,5 stupně

23. 3. 2023 | Teplotní rekordy ve čtvrtek zaznamenalo zhruba 15 procent ze 161 dlouhodobě měřících stanic v Česku. Maxima pro 23. březen padala hlavně na jižní Moravě. Nejvíce naměřili v Brodu nad Dyjí, kde bylo 22,5 stupně Celsia. Na svém facebooku o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Čeští důchodci na tom nejsou špatně, říká ministr Marian Jurečka

23. 3. 2023 | Jak moc se seniorů dotkne, že v červnu dostanou přidáno 760 korun místo původně nárokovaných 1770? Jsou na tom čeští důchodci opravdu tak špatně? Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) v rozhovoru pro Deník řekl, že tomu tak není.

Na Ukrajinu dorazí za pár týdnů raketomet Přemysl. Vybralo se na něj 30 milionů

23. 3. 2023 | Raketomet RM-70 nazvaný Přemysl bude předán na Ukrajinu během několika týdnů. Ve sbírce Dárek pro Putina se na něj vybralo již 30 milionů korun. Součástí dodávky bude i 365 raket, řekl novinářům Martin Ondráček z iniciativy Dárek pro Putina.

Kdy je povinná helma na kolo? Čtvrtina dětí pravidla porušuje, pozor v zahraničí

23. 3. 2023 | Po zimní přestávce se silnice začínají hemžit milovníky kol. Jenže řada z nich podceňuje svoji bezpečnost. Nejenže na kole často chybí povinná výbava včetně světel či odrazek, mnozí si na vyjížďky nenasazují přilbu. Přitom právě ona při nehodách zachraňuje životy. Pád přes řídítka na hlavu při rychlosti 20 kilometrů v hodině je stejný, jako kdyby člověk spadl na betonovou desku z dvoumetrové výšky. ...

Při koupi přilby je nutné pohlídat certifikaci a velikost. Jinak neochrání

23. 3. 2023 | Když řidič usedne za volant, automaticky se připoutá bezpečnostním pásem. Stejně tak by si měl každý cyklista bez rozdílu věku před projížďkou nasadit ochrannou přilbu. Podle studie norského Institute of Transport Economics sníží riziko poranění hlavy při kolizi či pádu až o 48 procent.

Víkend přinese do Česka ochlazení. Na horách může sněžit, uvedli meteorologové

23. 3. 2023 | O víkendu se začne ochlazovat, na horách může sněžit. V sobotu teploty ještě přes den vystoupají k jarním 15 stupňům, na začátku příštího týdne už se budou držet pod deseti stupni. Příští týden může sněžit ve všech polohách, noční mrazy mohou poškodit rozkvetlé ovocné stromy. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

O hodinu kratší spánek. V noci na neděli začne v Česku platit letní čas

23. 3. 2023 | V noci na neděli začíná letní čas. Hodiny se ve 02:00 posunou na 03:00, noc tedy bude o hodinu kratší. V dopravě se přechod projeví tak, že noční vlaky jednorázově získají hodinu zpoždění. Letní čas bude platit následujících sedm měsíců. Poslední říjnový den se vrátí standardní středoevropský čas, nesprávně označovaný zimní.

Osiřelé šaty ve sněmovně připomínají oběti domácího násilí. Podívejte se

23. 3. 2023 | Výstavu šatů po ženských obětech domácího násilí mohou lidé vidět v pražském Atriu Poslanecké sněmovny. Expozice má upozornit na stále přetrvávající problém. Někteří politici chtějí domácí násilí řešit rychlým přijetím Istanbulské úmluvy.

Konec chaosu. Pavel chce upravit podobu přechodného období zvoleného prezidenta

22. 3. 2023 | Prezident Petr Pavel chce navrhnout legislativní změnu, která dá jasnou podobu přechodnému období od zvolení prezidenta po inauguraci. Řekl to ve středu v novém pořadu Podhradí, který se bude podle Pavla natáčet pravidelně. Zopakoval také, že celá jeho kancelář by měla na Pražském hradě působit do konce března. Zatím úřaduje v Hrzánském paláci.

Kvůli Putinovi musela Pekarová při cestě do Soulu obletět půlku světa

22. 3. 2023 | /Od zvláštního zpravodaje v Jižní Koreji/ Za normálních okolností se dá z Prahy do Soulu doletět za asi deset až jedenáct hodin. České parlamentní delegaci to kvůli problémům s Ruskem i Čínou trvalo dvojnásobek času i délky trasy.

Střední školy jsou zavaleny přihláškami. Uchazečů je až třikrát více než míst

22. 3. 2023 | Na střední školy se hlásí další silný ročník potomků Husákových dětí. Školy jsou doslova zavaleny přihláškami, kterých je až o třetinu více než v minulých letech. Lhůta pro podání přihlášek na střední školy už uplynula - a je jasné, že zájemců o většinu oborů je více, než školy mohou přijmout. Podle ředitelů škol na Rakovnicku je však situace v regionu přece jen příznivější než třeba v Praze.

Vypila pět litrů vína denně. Věděla jsem, že umřu, říká vyléčená alkoholička

22. 3. 2023 | Přibývá mladých žen, které ničí závislost na alkoholu. Deníku svůj příběh popsala nyní již vyléčená alkoholička Jaroslava. V nejhorších chvílích dokázala vypít i pět litrů vína denně. 

Deník tří generací: Má prezident Pavel viset ve třídách?

22. 3. 2023 | Tři generace, tři pohledy na svět. Novinář Martin Komárek (62), marketingový expert Tomáš Jindříšek (43) a influencerka Denisa Radová (16) v pořadu Deníku. Tři generace. Vyměňují si názory na život. Jasné a věcné. Témata mohou dodat i čtenáři.

Školy nechtějí mladé Ukrajince nechat ve vzduchoprázdnu. Zakládají nulté ročníky

21. 3. 2023 | Malé ukrajinské děti hlídají často ve sdílené péči matky, žáci navštěvují základní školy, dospělí pracují. V Česku ale také žijí tisíce ukrajinských středoškoláků. Ti nemají kam jít.

Začíná astronomické jaro. Teploty vyšplhají k 20 stupňům, týden ale bude deštivý

20. 3. 2023 | Teploty v Česku se v tomto týdnu dostanou skoro na 20 stupňů. Bude ale většinou oblačno s deštěm. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Koncem týdne se pak ochladí a na horách může i sněžit. Ani v noci však už teploty zřejmě neklesnou pod nulu.

Psycholožka: Rodiče podávají dětem nebezpečná laxativa, chtějí je mít úspěšné

20. 3. 2023 | Stává se, že rodiče vnímají své potomky jako prostředek k dosažení svého osobního úspěchu. Kladou příliš velký důraz na výkony dětí ve škole, sportu i umění, to vede k jejich přetížení, k narušení sebevědomí a k vytváření nezdravých vztahů mezi rodiči a dětmi. Psycholožka Markéta Švamberk Šauerová v rozhovoru Deníku mimo jiné vysvětluje, proč je důležité nechat dospívajícím dětem prostor a jak s nimi plánovat budoucnost.   ...

Zdroj: Deník - denik.cz
02:13:42 | 25.03.2023Zpravodajství ÚstínadLabemDnes.cz

ČEZ: Informační centrum klasické energetiky láká na aprílové Velikonoce

LEDVICE - "Hody, hody doprovody, dejte vejce malovaný..." bude znít v sobotu 1. dubna v Informačním centru klasické energetiky Skupiny ČEZ v Elektrárně Ledvice. Nepůjde přitom o apríl, nýbrž o zajímavou prohlídku (a pro předem objednané i s možností ...

PID: Provoz sezonních vlaků a Brdského cyklobusu začne od 25. března 2023

V sobotu 25. března 2023 opět vyjedou po zimní přestávce víkendové rekreační vlaky Pražské integrované dopravy dopravců České dráhy a KŽC Doprava, kte ...

V pondělí 27. března bude v Německu stávka na železnici, omezí provoz mezistátních vlaků

České dráhy upozorňují cestující, že v pondělí 27. března 2023 od 00:00 do 24:00 hod. se v Německu uskuteční stávka na železnici, na které se budou po ...

Správa železnic hledá dodavatele ETCS pro více než stokilometrový úsek na levém břehu Labe

Správa železnic vyhlásila tendr na projekt a realizaci instalace ETCS na více než stokilometrovém úseku od státní hranice s Německem do Kralup nad Vlt ...

Vyprodáno! ČEZ RunTour má před sebou velkolepý start sezony v Českých Budějovicích

Historické náměstí v Českých Budějovicích bude opět plné běžeckých úsměvů. Už 25. března tu pro více než dvě tisícovky běžců odstartuje nová sezona ČE ...Sobota 25.3.2023
Ústecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes