ÚstínadLabemDnes.cz
ÚstínadLabemDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Přijeďte v červnu do Žatce poměřit síly s profesionály AČR

28.02.2024
Příznivci běhu i armády se mohou letos těšit na opravdovou lahůdku. Jeden ze závodů oblíbené série Urban Challenge, která nabízí městské překážkové závody, se ve dnech 14. a 15. června odehraje u 4. brigády rychlého nasazení v Žatci. Zkuste s vojáky poměřit síly a vyzkoušejte si speciální překážky, které nenajdete v žádné městské zástavbě!
Foto: acr.army.cz
Účastníci závodů Urban Challenge musí zdolat několikakilometrovou trasu a překonat nejméně pětadvacet překážek. Podobný scénář je čeká i v Žatci, s tím rozdílem, že zde budou navíc čelit netradičním výzvám a nahlédnou do zákulisí vojenské jednotky.

"Připraven je překážkový běh ARMY Urban Challenge na 5 km a 10 km a nově i trať dlouhá 15 km. Bez rozdílu pohlaví a věku budou zdolávat přírodní i umělé překážky ve vojenském prostředí, kde část z nich bude tvořena funkční vojenskou technikou. V předvečer hlavního dne závodu se poběží noční běh ARMY Urban Challenge NIGHT, chybět nebude ani běh pro děti, hendikepované a charitativní běh," přibližuje Antonín Pospíchal, organizátor akce a jednatel spolku Event 4 you, z.s.

Závod se ve spolupráci s Armádou ČR - konkrétně Agenturou personalistiky Armády ČR a 4. brigádou rychlého nasazení - uskuteční letos vůbec poprvé. Část výtěžku ze vstupného poputuje na charitativní účely a pomůže hendikepovaným dětem.

"ARMY Urban Challenge se ve spolupráci s armádou představí v novém pojetí, kdy si závodníci mohou otestovat své fyzické možnosti v podobném zátěžovém režimu, jaký běžně absolvují naši vojáci. Do trati závodu bude zakomponována mimo jiné i překážková dráha NATO, a to bude pro mnohé závodníky zcela nová výzva," doplňuje plukovník gšt. Jiří Líbal, velitel 4. brigády rychlého nasazení.

Soutěžit se bude o zajímavé ceny: medaile, trička a další unikátní trofeje se znakem 4. brigády. Na vítěze pak čeká skutečná lahůdka - stráví jeden den s žateckými vojáky.

Zájemci o službu v armádě mohou podat přihlášku přímo na místě


Kromě sportování se mohou účastníci těšit na pestrý program, jehož součástí budou ukázky moderní vojenské techniky, výzbroje, výstroje a činnosti vojenských profesionálů.

Pro ty, kteří zvažují kariéru vojáka z povolání, službu v aktivní záloze či jinou formu vojenské služby, bude připraveno kariérní centrum Agentury personalistiky Armády ČR. Zde si zájemci mohou otestovat svoji fyzičku při zátěžových testech nebo si vyzkoušet vojenskou výstroj a makety vojenské výzbroje. Z dalších zážitků armáda nabídne setkání s reprezentanty ASC Dukla a pro nejmenší bude připraveno oblíbené malování maskovacími barvami nebo možnost vyfotit se u speciální fotostěny.

"Rádi bychom využili tento jedinečný sportovní koncept k oslovení co nejpočetnější skupiny zájemců o službu v ozbrojených silách ČR. Sportovně založení jedinci v poměrně širokém věkovém spektru jsou ideální cílovou skupinou, které bychom rádi představili možnosti profesního uplatnění v Armádě ČR. Vážní zájemci se mohou v našem kariérním centru zaregistrovat prostřednictvím webu doarmady.cz a přímo na místě využít i plnou informační podporu našich rekrutérů," uvedl brigádní generál Vladimír Studený, ředitel Agentury personalistiky Armády ČR.

Pomoc hendikepovaným dětem


I v Žatci bude součástí ARMY Urban Challenge závod pro děti na 900 metrů s minimálně 10 překážkami, charitativní běhy ARMY Urban Challenge CHARITY a ARMY Urban Challenge HEROES.

HEROES je překážkovým závodem pro děti s hendikepem, které s rodinou, přáteli a dobrovolníky zdolávají trasu určenou zdravým dětem. V cíli obdrží unikátní medaili. Startovné mají hendikepované děti zdarma. Cílem je připravit jim jedinečný zážitek tak, aby si mohly užít překážkový závod společně s ostatními.

"Už dva roky se snažíme, aby každý závodník HEROES měl během závodu k ruce dva vojáky, což se nám letos konečně povedlo. Civilní dobrovolníky vybíráme vždy až v den závodu přímo na místě. V každé sérii startuje po HEROES vlna CHARITY, kdy se vybraná částka ze startu na místě rozdá mezi hendikepované děti, které ten den startují. Je to hodně emotivní záležitost a v naší HEROES rodině jsou všichni vítáni," říká rotmistryně Barbora Sittová, ze Skupiny kybernetických sil a informačních operací.

Registrace jednotlivců i týmů je možná prostřednictvím webových stránek Urban Challenge zde

Zdroj: Armáda ČR
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

RegioJet objednal u Škoda Group nové elektrické jednotky za 3,5 mld. Kč

RegioJet, největší soukromý železniční dopravce ve střední Evropě, potvrzuje svůj závazek k modernizaci svého vozového parku investicí do nových elektrických vlaků. Společnost uzavřela smlouvu se Škoda Group na dodávku celkem 23 nových jednotek v ...

VZP: Dobrou zprávou z oblasti prevence je rostoucí účast na screeningových programech

Klíčovou roli v úspěšnosti léčby onkologických onemocnění hraje včasný záchyt nemoci. Dobrou zprávou proto je rostoucí počet návštěvníků u všech třech ...

Tradiční Terezínská tryzna připomene oběti nacismu

Na Národním hřbitově v Terezíně se uskuteční v neděli 19. května tradiční Terezínská tryzna. Vzpomínkovou akci organizuje Památník Terezín například v ...

Participativní rozpočet města se rozšířil také do chomutovských škol

Město Chomutov se rozhodlo rozšířit svou nabídku participace i do škol, mezi děti, které mají často ty nejlepší nápady a vize. Pro pilotní, první ročn ...

ŘSD: Na silnici I/13 u Hostomic provádíme monitoring

Na silnici I/13 mezi Bílinou a Teplicemi aktuálně silničáři provádí dva průzkumné vrty, v předpokládané délce 2x 40 m. V rámci průzkumných prací násle ...

Pondělí 20.5.2024
Ústecký kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes