ÚstínadLabemDnes.cz
ÚstínadLabemDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Městská policie Most posílí pěší hlídky. Strážníků bude nejvíc za 26 let

02.11.2020
Městská policie bude mít do konce roku plný tabulkový stav strážníků. Po složení zkoušek odborné způsobilosti jich bude rovných 100, což je nejvíce za dobu působení městské policie v Mostě.
Foto: mesto-most.cz
"Mám velkou radost, že se podařilo doplnit řady strážníků, a že o práci u naší městské policie je zájem. Vím, že práce strážníků v Mostě není jednoduchá, snažíme se proto, aby měli zaměstnanci moderní zázemí a techniku, a také důstojné finanční ohodnocení," uvedl primátor města Mostu Jan Paparega.

K naplnění tabulkového počtu strážníků pomohlo podle ředitele městské policie více faktorů. "Zlepšili jsme komunikaci s veřejností i komunikaci s uchazeči o práci strážníka. Před dvěma lety jsme zahájili kampaň "Pracuj pro město bezpečnější", která nám pomohla oslovit veřejnost a získat nové muže a ženy do našich řad. Ale když někdo nový přišel, někdo jiný odešel. Naštěstí se nám podařilo vyjednat s vedením města jeden z nejvyšších rizikových příplatků, takže naši strážníci mají vyšší platy než ve většině okolních měst, a už tolik neodcházejí za lepší výplatou," uvedl Jaroslav Hrvol, ředitel Městské policie Most.

Před dvěma lety schválila rada města Mostu navýšení 8 pracovních míst na pozice strážníků Městské policie Most a náborový příspěvek 20 000 Kč. Tato místa se podařilo kompletně zaplnit právě v současné době.

"Myslím, že nám v této oblasti paradoxně pomohl zásah ekonomiky koronavirovou krizí, kvůli které uchazeči vnímají práci u městské policie jako stabilní zaměstnání se slušným příjmem. Také se nám povedlo stabilizovat zaměstnance a vytvořit motivované týmy, které fungují, jak mají," doplnil Jaroslav Hrvol.

Strážníci slouží ve čtyřsměnném provozu. Vždy jsou k dispozici minimálně 3 dvoučlenné motohlídky ve vozech tak, aby byl zajištěn včasný dojezd na tísňová volání na linku 156. "Reagujeme na počet oznámení a se současným počtem oznámení je nezbytné mít minimálně 3 - 4 motohlídky, abychom stihli dojet včas tam, kde nás lidé potřebují," uvedl ředitel městské policie.

Motohlídky a pěší hlídky jsou v terénu po celou 12 hodinovou směnu. Na služebnu chodí strážníci pouze na půlhodinovou přestávku na jídlo a oddech. Strážníci, kteří vykonávají pěší hlídkovou činnost, působí nejčastěji v sociálně vyloučených lokalitách, na sídlištích a v centru. Motohlídky pak po celém městě.

"Díky novým strážníkům budeme moct posílit pěší hlídkovou činnost v ulicích. Lidé nám často vyčítají, že se strážníci projíždějí v autech, že pěší hlídky vidí jen minimálně nebo je nevidí v noci, ale není to pravda. Na každé směně je vždy zajištěna pěší hlídka, po celých 24 hodin, v každém počasí. Jen nemohou být samozřejmě všude. Všechny ostatní lokality pak projíždějí motohlídky a provádějí hlídkovou činnost z vozidla - mezi jednotlivými výjezdy na tísňovou linku. Motohlídky udělají několikanásobně víc práce než pěší. Ale rozumím občanům, že chtějí potkávat strážníky v ulicích a pěší hlídky posílíme," vysvětlil ředitel Městské policie Most.

Strážníci - pochůzkáři a členové motohlídky jsou základní, nejdůležitější a nejpočetnější složkou městské policie. Na operačním středisku slouží operátoři kamerového systému, kteří obsluhují městský kamerový dohledový systém, a operační pracovník, který přijímá oznámení od občanů na linku 156. Na základě oznámení pak koordinuje práci strážníků a motohlídek v terénu. U městské police je dále například dopravní skupina, která řeší parkování, odtahy a dopravu obecně. Preventisté se zaměřují na prevenci kriminality a sociálně patologických jevů a přednášejí ve školách nebo dohlížejí na bezpečnost dětí na přechodech. V současné době v ulicích v Mostě strážníkům vypomáhá 14 asistentů prevence kriminality a 14 pracovnic školní dohledové služby.

Zdroj: Městská policie Most
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

V Ústeckém kraji začíná soutěž o nejlepší inovační firmy roku 2024

Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) spolu s Ústeckým krajem vyhlašuje 7. ročník soutěže Inovační firma Ústeckého kraje za uplynulý rok. Tato soutěž, která si klade za cíl ocenit nejvýznamnější inovace výrobků, služeb, technologií či procesů ...

Ústecké školy a učitelé excelují v národní soutěži digitálních kompetencí

Školy a učitelé z Ústeckého kraje zazářili v Národní soutěži škol v digitálních kompetencích 2024. Jejich úspěchy potvrzují vysokou úroveň digitálního ...

Den pěstounství Ústeckého kraje se bude letos konat na Střeleckém ostrově v Litoměřicích

Na Městském úřadu v Litoměřicích se minulý týden konalo jednání Pracovní skupiny pro propagaci pěstounské péče Ústeckého kraje. Pracovní setkání bylo ...

Ústecký kraj hostil setkání RIS3 týmů, hlavním tématem byla internacionalizace

Inovační centrum Ústeckého kraje hostilo inovační týmy z celé republiky. Cílem setkání RIS3 týmů bylo posílit spolupráci mezi regionálními inovačními ...

Povodí Ohře: Opevňujeme koryto řeky Bystřice

U Dubí na Teplicku opravujeme 720 metrů dlouhý úsek vodního toku Bystřice. Aktuálně zde probíhá pokládka dna, dozdívání levobřežní zdi koryta, betonáž ...

Čtvrtek 20.6.2024
Ústecký kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes