ÚstínadLabemDnes.cz
ÚstínadLabemDnes.cz »

Tipy na výlet

Hrádek Helfenburk u Úštěka

Zříceniny středověkého hradu Helfenburk ze 14. století leží asi 3 km od městečka Úštěk v okrese Litoměřice. Od roku 1375 se stává panstvím arcibiskupa Jana Očka z Vlašimi. Přístup k němu vede pouze od východu, a proto zde byl v pískovci vykopán příkop, k němuž směřovaly dvě cesty, jedna z údolí potoka od Uštěka, druhá od Rašovic. Hrad patřil mezi největší v severních Čechách.

Další info »

Hrad Hazmburk

Na úpatí kopce Klapého stojí perla Českého středohoří, hrad Hazmburk (Zaječí hrad), založený v 2. polovině 13. století. Kdy a kým byl hrad založen se přesně neví. Hrad byl sídlem rodu Zajíců z Hazmburka od roku 1335 do roku 1558, kdy pozbyl významu, jako v té době i ostatní hrady. Archeologické vykopávky naznačují, že vrch byl obýván již v 5. tisíciletí před naším letopočtem, kdy ho využíval lid s vypíchanou keramikou, nicméně nemáme žádné důkazy o tom, že by byl obýván i vrchol.

Další info »

Hrad Hasištejn

Královský hrad Hasištejn se nalézá na ostrohu u vsi Místo, na české straně Krušných hor. Byl založen počátkem 14. století Fridrichem I. ze Šumburka. Pro stavbu byla vybrána oválná plocha nad prudkým svahem k údolí Prunéřovského potoka. Hrad měl velký strategický význam pro obranu země, neboť chránil horské průsmyky, jimiž přicházeli do Čech důležité dálkové cesty z Německa.

Další info »

Zřícenina hradu Egerberk

Zříceninu středověkého hradu Egerberk najdeme nad obcí Lestkov u Klášterce nad Ohří. Jméno hradu Egerberk pochází z německého názvu řeky Ohře. Prvním známým majitelem šlechtického hradu založeného pravděpodobně na přelomu 13. a 14. století byl Vilém z Egerberka. Jak vypadal Egerberk ve své nejstarší podobě, tj. do doby, kdy se jeho majiteli stali páni z Dubé, nevíme. Zachované zříceniny pocházejí totiž takřka úplně až z doby jeho velké přestavby, podniknuté asi v l. 1385 ? 1395 Jindřichem Škopkem z Dubé.

Další info »

Zřícenina hradu Doubravka (Doubravská hora)

Doubravská hora s hradem Doubravka je nádhernou dominantou mezi Krušnými horami a Českým středohořím. Hrad stojí na výrazném kopci nad teplickou místní částí Šanov. Byl postaven Janem Illburgem z Vřesovic v roce 1478. Na přelomu 16. a 17. století Vilém Vchynský přestavěl hrad na pevnost, přičemž jej vyzbrojil důkladným arzenálem - důkazem je část děla z Doubravské hory v teplickém muzeu.

Další info »

Zřícenina hradu Blansko

Zřícenina hradu Blansko se nalézá na stejnojmenném kopci, severovýchodně od Ústí nad Labem na katastru vesnice Mírkov. Jeho základy tvoří mohutný čedičový suk vybíhající více než 200 m nad okolní krajinu. Hrad byl postaven někdy na sklonku 14. století, protože je poprvé výslovně uveden v roce 1401 v přídomku Václava z Vartemberka. Této době vzniku odpovídá i způsob ochrany hradeb vysunutými baštami a věžemi.

Další info »

Zoologická zahrada Ústí nad Labem

Zoologická zahrada v Ústí nad Labem je umístěná na svahu Mariánské skály východně od centra města. Předchůdcem zoo byla soukromá ptačí rezervace, kterou pod názvem "Lumpepark" založil ústecký podnikatel a obchodník s železářským zbožím Heinrich Lumpe (1859 - 1936). Je zde připraveno velké množství předváděcích akcí, jako cvičení lachtanů, procházka a cvičení slonů, "Medový strom" pro malajské medvědy, krmení tuleňů a další lákadla.

Další info »

Podkrušnohorský zoopark Chomutov

Zoologická zahrada se nachází na okraji města Chomutov směrem na Jirkov. Je jednou z nejmladších českých zoo, rozlohu však má největší. V chomutovském městském parku byl již v r. 1932 otevřen pavilon akvária a terária s 94 druhy ryb, obojživelníků a plazů. Vznik dnešního zooparku se však datuje až k roku 1975, kdy Walter Markel úspěšně dovedl do konce svůj návrh vybudování rozsáhlého lesoparku navazujícího na Kamencové jezero na severovýchodním okraji Chomutova.

Další info »

ZOO Děčín

Zoologická zahrada Děčín se nachází na okraji města Děčín v severozápadní části města Podmokly a svou rozlohou se řadí k menším zoologickým zahradám v České republice. Byla otevřena na jaře roku 1949. Vznikla z iniciativy skupiny milovníků zvířat, kterou kolem sebe soustředil podmokelský obchodník a zoolog Ludvík Grác. Vybralo se pro ni úžasné místo v překrásném prostředí lesoparku na Pastýřské stěně.

Další info »

Státní zámek Duchcov

Zámek Duchcov dal v letech 1675 - 1685 vystavět Jan Bedřich z Valdštejna, podle plánů architekta Jeana Baptiste Matheye, na místě staršího renesančního lobkovického sídla. Roku 1707 byl barokní zámek rozšířen o dvě boční křídla. Rozšířením areálu v roce 1731 po úpravě terénu a zajištění opěrnými zdmi byly vytvořeny podmínky k založení tzv. Knížecí zahrady před severním křídlem zámku.

Další info »
1 2 3
Tipy na výlet 11 - 20 | 29 Celkem

Tipy na dovolenou - Severní Čechy, Krušné Hory


Pytloun Wellness Hotel Hasištejn
27.10.2021 - 31.10.2021
Cena za os. od: 4 960


Pytloun Wellness Hotel Hasištejn
27.10.2021 - 02.11.2021
Cena za os. od: 7 280


Bezděz
28.10.2021 - 30.10.2021
Cena za os. od: 1 370


Pytloun Wellness Hotel Hasištejn
02.11.2021 - 09.11.2021
Cena za os. od: 6 502Neděle 24.10.2021
Ústecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.