ÚstínadLabemDnes.cz
ÚstínadLabemDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

JAK PROVÁDĚT SAMOVYŠETŘENÍ PRSU - Chomutov

Kdy:
Pondělí 19.10.2015 od 10:00 hod až 24.10.2015
Kde:
OC Chomutovka, Chomutov
Pořadatel:
Sdílet:

Obchodní centrum Chomutovka se od 19. října stane místem, kde se ženy a dívky mohou naučit samovyšetření prsu. Se svým projektem Ruce na prsa sem zavítá obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius, která se snaží jeho prostřednictvím zdůraznit význam prevence v boji s nejčastějším onkologickým onemocněním u českých žen.
Na speciálním fantomu si v obchodním centru ženy budou moci vyzkoušet, jak se samovyšetření provádí a také jak poznat, když se v prsu nachází něco, co tam nepatří. Praktické zkušenosti i užitečné rady od odborníků zde mohou ženy získat denně od 10. do 18. hodiny, až do soboty 24. října.

"Pravidelné samovyšetření není o hledání nemoci, ale získání jistoty, že jsme zdravé," vysvětluje ředitelka obecně prospěšné společnosti Dialog Jessenius Michaela Tůmová a doplňuje i další možnosti, jak se dozvědět informace o správném postupu samovyšetření: "Naše speciální aplikace pro mobilní telefony nabízí nejen postup krok za krokem, ale je především praktickým pomocníkem, který ženy upozorní, že teď je ta nejlepší doba najít si deset minut na samovyšetření."

Vznik projektu Ruce na prsa iniciovaly před časem samy dívky, které měly rakovinu prsu a chtěly poukázat na výskyt tohoto závažného onemocnění také u mladých žen. Ty, které našly odvahu a podělily se o svůj příběh, zachytila fotografka Petra Ficová a už od samého začátku doprovází tuto kampaň. Od jejího začátku v roce 2013 se obecně prospěšné společnosti Dialog Jessenius podařilo naučit samovyšetření více než 6000 žen.
Více informací na: www.rucenaprsa.cz

Mapa:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí57,526826858521