InfoDnes.cz

Zpravodajství pro Ústí nad Labem a Ústecký kraj - Vaše zprávy | Z regionu

ÚstínadLabemDnes.cz
17.12. 2017 | Daniel
 
ÚstínadLabemDnes.cz
Zpravodajství online - ÚstínadLabemDnes.cz

Podbořany slavily výročí dvou škol - gymnázia a střední odborné školy

10.10.2017 | Z regionu
Hned dvě výročí spojená s oslavami středoškolského vzdělávání si připomněli lidé v Podbořanech. Na 80. výročí založení Gymnázia Podbořany a 70 let od vzniku Střední odborné školy přijal pozvání od ředitele Jiřího Marholda kromě hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka také ministr školství Stanislav Štech.
Ministr školství Stanislav Štech na neformální inspekci v dílnách | Foto: Ústecký kraj
Obě střední školy jsou zřizované Ústeckým krajem. Proto se na akci dostavil například Petr Šmíd, náměstek hejtmana pro školství, Radmila Krastenicsová, předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost či Dagmar Waicová, vedoucí odboru školství. "Do této školy jezdím velmi rád. Jsou tu lidé, kteří školou žijí. Vaše škola je výspou vzdělání, jelikož je na dobré úrovni. Podbořanské škole, jejím oběma částem, bych přál, aby měla i nadále dostatek dětí. A ty pak mohly získat potřebné vzdělání, kterému se tu žákům díky skvělým učitelům dostává," nešetřil chválou hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček na slavnostním zahájení oslav.

Oslavy si nenechal ujít ani stávající ministr školství, který se v Podbořanech narodil. "Chtěl bych vyslovit uznání lidem, kteří během těch desetiletí museli překonávat překážky tak, aby bylo dnes co slavit. Školství v Podbořanech je zárukou toho, že člověk má kvalitní vzdělání a může realizovat své sny," uvedl ministr Štech, který místní gymnázium také navštěvoval.

Program oslav byl pestrý. Lidé si mohli prohlédnout areál školy, jednotlivé studijní obory, ve kterých získávají během roku žáci mnoho různých ocenění. A byli to právě žáci odborných oborů, jež poté předvedli své dovednosti. Nechyběla ani výstava veteránů a zemědělské techniky.
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty
Vaše zprávy
Využijte úplněk ve svůj prospěch
Třídění odpadů míří i v letošní zimní sezóně do českých hor
Yvetta Blanarovičová a Ústecké Bambini zazpívají v neděli pro Leonku
Přijďte podpořit děti z Dětského domova v Duchcově do Obchůdků s Albertem
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.