InfoDnes.cz

Zpravodajství pro Ústí nad Labem a Ústecký kraj - Vaše zprávy | Z regionu

ÚstínadLabemDnes.cz
Sobota 18.11. 2017 | Romana
 
ÚstínadLabemDnes.cz
Zpravodajství online - ÚstínadLabemDnes.cz

Čínská státní televize natáčela v Ústeckém kraji

14.07.2017 | Z regionu
Ústecký kraj se podařilo zařadit do natáčecího plánu čínské televize CCTV6, která od 30. června do 11. července natáčela v České republice další pokračování svého úspěšného programu. Podařilo se tak díky spolupráci s paní ředitelkou Noemi Benešovou-Guerrero, která vede Zahraniční zastoupení Agentury CzechTourism v Číně.
Čínská státní televize natáčela v Ústeckém kraji | Foto: Ústecký kraj
Natáčení v České republice probíhalo v několika krajích, Praze a na 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Natáčecí den v úterý 11. července pak celý patřil Ústeckému kraji. V úvodní části proběhla interview na Krajském úřadě Ústeckého kraje. Na otázky o krásách Ústeckého kraje, cestovním ruchu, historickém exkurzu a poválečném uspořádání kraje, ale také hokejovém zapálení odpovídal radní Ústeckého kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš.

Další v hledáčku kamer pak byla Filmová kancelář Ústeckého kraje, jejíž fungování přiblížila Barbora Hyšková z oddělení cestovního ruchu. V Ústeckém kraji se čínští filmaři vydali po stopách filmu Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň v Tiských stěnách, seriálu Mušketýři na Státním zámku Ploskovice a filmu Rytíři ze Šanghaje v Terezíně. Nasávali však atmosféru těchto vybraných míst také jako turisté a zejména v Terezíně bylo téma 2. sv. války diskutováno velmi intenzivně. "Představit Ústecký kraj z hlediska filmové turistiky je další zajímavý způsob, jak propagovat náš region. Těší nás, že takto můžeme prezentovat náš kraj čínským divákům v rámci jejich oblíbeného pořadu," dodal radní Matouš.

CCTV 6 (China Movie Channel) je součástí čínské státní televize a vysílá tak napříč celou Čínou. Jedná se o televizní kanál, který se věnuje podpoře filmové tvorby a kultury. Divácky oblíbeným pořadem je World Film Report. Jeho tvůrci se vydávají po stopách natáčení filmů po celém světě. Představují však nejenom známá filmová místa, ale také historii, místní kulturu, přírodní krásy a životní styl země, ve které natáčení probíhá. World Film Report se natáčí již 16 let a čínským divákům bylo touto cestou představeno více než 80 zemí.
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty
Vaše zprávy
Dopravní nehoda v Starém Hraběcí okres Děčín
Nejlepším kempem roku 2017 se stal Autocamp Sedmihorky
Dopravní nehoda osobního auta v Děčíně
Dopravní nehoda dodávky u obce Hradiště
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.