InfoDnes.cz

Zpravodajství pro Ústí nad Labem a Ústecký kraj - Vaše zprávy | Z regionu

ÚstínadLabemDnes.cz
Sobota 18.11. 2017 | Romana
 
ÚstínadLabemDnes.cz
Zpravodajství online - ÚstínadLabemDnes.cz

Iniciativa SPOLEČNĚ rozdává v Ústeckém kraji přes 200 000 Kč. Největší část obdržela chráněná dílna Arkadie

14.07.2017 | Z regionu
Společnost dm v letošním roce oslavuje 25. výročí působení na českém trhu a při této příležitosti pod iniciativou {SPOLEČNĚ} podporuje veřejně prospěšné organizace. "Plánovali jsme vybrat 25 projektů, ale vzhledem k velkému počtu přihlášených organizací jsme se rozhodli množství zdvojnásobit," říká Martina Horká, vedoucí resortu marketingu a nákupu dm a dodává, že v Ústeckém kraji odborná porota zvolila 3 projekty. Největší částka putovala do rukou chráněné dílny Arkadie, za kterou byla pořízena nová keramická pec.
Slavnostní předání šeku | Foto: knowlimits.cz
Arkadie provozuje první chráněnou dílnu už od roku 1998 a jejím nosným programem je výroba keramiky. "Díky našim keramickým dílnám zaměstnáváme přes 40 lidí. Bohužel nám chybělo technické vybavení a nová pec nám pomůže zachovat provoz. Momentálně máme prakticky nepřetržitě fungujících 8 pecí, ta nejstarší však dosluhuje. Pořízení nové pece nám pomůže zachovat nepřetržitou výrobu a zabrání tak přerušení provozu dílen a případnému omezení zaměstnávání osob se zdravotním postižením," vysvětluje situaci Karel Klášterka, projektový manažer Arkadie.

"Snažíme se vybírat takové lokální organizace, které se zaměřují na zlepšení života všech, u Arkadie se navíc jedná o tak zásadní věc jako jsou nedostatková pracovní místa," doplňuje Martina Horká z dm důvody zvolení. "Rozhodli jsme se v tomto případě, že organizaci podpoříme finanční částkou ve výši 100 000 Kč a materiální podporou," uzavírá Horká.

Dalšími organizacemi, které byly podpořeny v Ústeckém kraji, je Rodinné centrum Spojené světy s projektem Hudbou k radosti a zdraví a výcvikové centrum Šťastný pes, kde společnost přispěla na výcvikový domek pro asistenční psy.
Fotogalerie:
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty
Vaše zprávy
Dopravní nehoda v Starém Hraběcí okres Děčín
Nejlepším kempem roku 2017 se stal Autocamp Sedmihorky
Dopravní nehoda osobního auta v Děčíně
Dopravní nehoda dodávky u obce Hradiště
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.