ÚstínadLabemDnes.cz
ÚstínadLabemDnes.cz » Tipy na výlet » Detail

Podkrušnohorský zoopark Chomutov

Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

Foto: Zoo park Chomutov Lokálka Amálka 2008-08-17 od Zipacna1 Vlastní dílo. Licencováno pod CC BY 3.0 via Wikimedia Commons.

Zoologická zahrada se nachází na okraji města Chomutov směrem na Jirkov. Je jednou z nejmladších českých zoo, rozlohu však má největší. V chomutovském městském parku byl již v r. 1932 otevřen pavilon akvária a terária s 94 druhy ryb, obojživelníků a plazů. Vznik dnešního zooparku se však datuje až k roku 1975, kdy Walter Markel úspěšně dovedl do konce svůj návrh vybudování rozsáhlého lesoparku navazujícího na Kamencové jezero na severovýchodním okraji Chomutova.

Zoo v Chomutově se specializuje především na domácí evropská zvířata. Najdete zde např. přírodní hnízdiště desítek druhů ptactva, výběhy sudokopytníků a lichokopytníků, bobry, šelmy (rys ostrovid, vlk euroasijský, kočka divoká, medvěd hnědý, liška obecná) a domácí zvířectvo.
Zoopark nabízí také roční adopci zvířat a výukový program pro školky.

Pohyb po areálu zoo začaly umožňovat také vláčky. Lokálka Amálka jezdí uvnitř zooparku a terénní Safari Expres slouží rovněž k transportu návštěvníků do skanzenu a během nočních prohlídek.
Působí zde i Jezdecký klub, který vznikl v roce 1976. Klub provádí výcvik mladých koní a jezdců, jeho součástí je také voltižní oddíl.

Součástí zooparku je skanzen Stará Ves - Centrum krušnohorského lidového umění, kde lze navštívit hrázděný statek s dobovým zařízením a výstavou starých zemědělských strojů a techniky, staroslovanskou a starogermánskou chýši, kapličku a plně funkční větrný mlýn holandského typu.

Otevírací doba:
Leden - Únor / pondělí - neděle * 09:00-16:00
Březen - Květen / pondělí - neděle * 09:00-17:00
Červen - Srpen / pondělí - neděle * 09:00-18:00
Září - Říjen / pondělí - neděle * 09:00-17:00
Listopad - Prosinec / pondělí - neděle * 09:00-16:00

Mapa:Úterý 18.9.2018
Ústecký kraj
Další regiony »


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.