Tipy kam na výlet - Ústí nad Labem a okolí

ÚstínadLabemDnes.cz
ÚstínadLabemDnes.cz
Tipy na výlet - ÚstínadLabemDnes.cz

Kam na výlet

ZOO Děčín

Foto: Jan Polák - Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Zoologická zahrada Děčín se nachází na okraji města Děčín v severozápadní části města Podmokly a svou rozlohou se řadí k menším zoologickým zahradám v České republice. Byla otevřena na jaře roku 1949. Vznikla z iniciativy skupiny milovníků zvířat, kterou kolem sebe soustředil podmokelský obchodník a zoolog Ludvík Grác. Vybralo se pro ni úžasné místo v překrásném prostředí lesoparku na Pastýřské stěně.

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme.
V současné době zaujímá děčínská zoo plochu 6 ha. Příjemné prostředí lesoparku je ideálním místem pro rodinný výlet.

Zoo Děčín je i rájem pro děti.
K vydovádění zde mají velký dětský areál s průlezovým hradem a opičí lanovou dráhou a horolezeckou stěnou. Velkou zábavu si užijí také v dětské kontaktní zoo ale i při samotné prohlídce. Areál zoo zdobí spousta interaktivních zařízení, díky nimž mohou zoo vnímat všemi smysly. K dispozici je i několik naučných stezek.

V roce 2006 otevřela Zoo Děčín unikátní expozici s velkým akváriem - Rajské ostrovy. Leží cca 700 m od zoologické zahrady v centru města na Teplické ulici č. 19. Z každého návštěvníka, který zavítá do Rajských ostrovů, se rázem stává mořeplavec a objevitel, který se nalodí na bájnou loď zvanou Bludný Holanďan.

Otevírací doba:
Leden - Únor / pondělí - neděle * 08:00-16:00
Březen - Duben / pondělí - neděle * 08:00-18:00
Květen - Srpen / pondělí - neděle * 08:00-19:00
Září - Říjen / pondělí - neděle * 08:00-18:00
Listopad - Prosinec / pondělí - neděle * 08:00-16:00


Odkazy:

Wikipedia
zoodecin.cz/?p=clanky/o-zoo_1#.VdtkHH29HgyMapa:Copyright © 1/2009-2017 M+MPspol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos © Freedigitalphotos.net | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.